Author Message
<  ÐžÐ±Ñ‰Ð¸  ~  Ð¤Ð¸Ð»Ð¼ за Иън Къртис от Антон Корби
lache
PostPosted: Wed Dec 12, 2007 3:16 pm  Reply with quote

fragile wrote:
Нищо ново не можем да разберем, усетим, видим за личността и душевността на Иън. - ФРАДЖАЙЛ, МИЛИЧКА, АЗ НАПРАВО БИХ ИЗТРИЛА ДУМИЧКАТА "НОВО" ОТ ГОРНОТО ИЗРЕЧЕНИЕ. НЕ ЧЕ СЪМ ПОЗНАВАЛА ЛИЧНО ИЪН КЪРТИС ИЛИ КОЙ ДА Е ОТ ДЖОЙ ДИВИЖЪН, НО, КАКТО СМОПЕНАВА И "ГОСТЪТ", ВСИЧКИ ГЕРОИ ВЪВ ФИЛМА СА ТОЛКОВА БЕЗЛИЧНИ, ЧЕ АКО ТРЯБВАШЕ ЧРЕЗ НЕГО ДА СЕ "ЗАПОЗНАВАМ" С ТЯХ, ЩЯХ ДА ИМ ОБЪРНА ГРЪБ ОЩЕ ПРЕДИ ДА СМЕ СИ СТИСНАЛИ РЪЦЕТЕ

Новото е личността на жена му, която пък от своя страна изобщо не може да ни впечатли. - В ДУХА НА ГОРЕКАЗАНОТО - НИКОЙ ИЗОБЩО НЕ МОЖЕ ДА НИ ВПЕЧАТЛИ В ТОЯ ФИЛМ. ЖЕНАТА НА ИЪН МОЖЕ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ ДА Е ИНТЕРЕСНА ЛИЧНОСТ. И АНИК МОЖЕ ДА Е ДЕЙСТВИТЕЛНО ОЧАРОВАТЕЛНА. ФАКТ Е, ЧЕ В ТОЯ ФИЛМ АЗ ЛИЧНО ГИ ВИЖДАМ КАТО ДВЕ СКУЧНИ ЖЕНКИ МЕЖДУ КОИТО НЕЯСНО ЗАЩО Е РАЗПНАТ ЕДИН ДОСТА ПЛИТКОУМЕН НЕЩАСТНИК. ТА ДАЖЕ ЛЮБОВНАТА ИНТРИГА НЕ ИНТРИГУВА, ДОРИ ДА МОЖЕХ ДА СЕ ПРИМИРЯ С ФОКУСА ПРЕДИМНО ВЪРХУ НЕЯ

... с мен гледаха филма и хора, които изобщо не бяха чували за тази група до онзи момент. ... Адски им хареса филма и се заинтересуваха от тази група. Някои даже май станаха фенове. Laughing И си мисля, че филмът се струва слаб по-скоро на хората, които имат отношение към творчество на Joy Division.
- ХМ, ХМ. ФРАДЖАЙЛ, БИ ЛИ МОГЛА ДА ПОПИТАШ ТЕЗИ ХОРА КАКВО ПО-КОНКРЕТНО ГИ Е ЗАИНТРИГУВАЛО? МУЗИКАТА? ЛИРИКАТА? ПОДОЗРЕНИЕТО, ЧЕ ИМА НЕЩО ПОВЕЧЕ В ЦЯЛАТА РАБОТА, В КОЕТО СИ СТРУВА ДА СЕ ЗАДЪЛБОЧИШ?

fragile
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 1:16 pm  Reply with quote

Аз се старая да не изказвам крайни негативни мнения, когато иде реч за произведения, които малко или много са някакво изкуство (или поне така се води...), особено когато не знам пред кого го правя (в случая тази форма на общуване го предполага). Всеки има мнение или поне право на такова, както и вкус. За някого може би би било обидно, ако нарека това, което той много харесва, пошло, бездарно... Един вид той проявява лош вкус. Хора всякакви. Някои от тях и много чувстителни. Да не говорим, че може да се случи така, че без да искам да го кажа това на човек, който може да е участвал в сътворяването на произведението. В никакъв случай не бих била лицемерна, но се опитвам да бъда тактична... доколкото мога, разбира се. И на мен често не ми е лесно. :lol:

Ето и отговорите на въпросите ти:
"(10:19:04) ***: хареса ми музикатаи визията
(10:19:09) ***: сюжетът не беше кой знае какво
(10:19:35) ***: хареса ми олд стайл битовите обстановки"

Останалите хора казаха след филма същото почти, като бяха впечатлени предимно от визията. Един от тях е фотограф, друг е оператор.

lache
PostPosted: Thu Dec 13, 2007 10:04 pm  Reply with quote

fragile wrote:
Аз се старая да не изказвам крайни негативни мнения, когато иде реч за произведения, които малко или много са някакво изкуство (или поне така се води...), особено когато не знам пред кого го правя (в случая тази форма на общуване го предполага). Всеки има мнение или поне право на такова, както и вкус. За някого може би би било обидно, ако нарека това, което той много харесва, пошло, бездарно... Един вид той проявява лош вкус. Хора всякакви. Някои от тях и много чувстителни. Да не говорим, че може да се случи така, че без да искам да го кажа това на човек, който може да е участвал в сътворяването на произведението. В никакъв случай не бих била лицемерна, но се опитвам да бъда тактична... доколкото мога, разбира се. И на мен често не ми е лесно. :lol:

Ето и отговорите на въпросите ти:
"(10:19:04) ***: хареса ми музикатаи визията

(10:19:09) ***: сюжетът не беше кой знае какво
(10:19:35) ***: хареса ми олд стайл битовите обстановки"

Останалите хора казаха след филма същото почти, като бяха впечатлени предимно от визията. Един от тях е фотограф, друг е оператор.

разбирам Smile

пак гостът
PostPosted: Fri Dec 14, 2007 8:47 am  Reply with quote
Guest

Дипломатичност, дипломатичност, ама то в един момент вече нищо няма да можем да кажем от дипломатичност. Или само похвали, или нищо. Ми има си някакви ценности, има си някакъв смисъл и усет, ако го няма, то всичко се губи, остават някакви хартийки от дъвки...
Ми по-добре да се скараме отколкото да си траем дипломатично и да ни се изсълват нещата като пясък измежду пръстите. Накрая няма вече да има и за какво да се караме, защото просто няма да има нищо.
Ми кофти са времената - всичко се прави плитко, меркантилно и самонадеяно, и глупаво, и хората свикват с тази глупост и тя става нещо като вездесъща естетика под предлог, че така е демократично. И в тоя филм ми мирише на такова нещо. Сякаш всичко се е изтрило и забравило, останала е само опаковката - олд стайл - и хората я фетишизират, защото отвъд нея нишо не виждат, а в най-добрия случай чувстват че нешо има но... дали е от олд-стайла или от нещо друго...
А ако някой попита: Добре де, какво всъшност трябва да бъде видяно?
Няма как да му се отговори, то всъщност няма отговор, то е съвкупността от всичко. Не, че и Йан Къртис е някакво гуру, той сигурно си е имал и моменти в които се е държал плиткоумно, както на всеки се случва, дори може би по-голямата част от живота му е минала така, но това ли е най-важното... Ама върви че го обясни на режисьора. Той толкова е могъл да разбере и усети, принципно явно тръгва от някаква друга гледна точка и вари го печи го - все тая. То затова и в убеждаването се чудя вече дали има смисъл, то няма диалог, всеки се пази и мълчи, от дипломатичност, и си държи същите идеи, това не е диалог, това е симулация на общуване.
Ама хайде, какво да правим ако не говорим...
Back to top
fragile
PostPosted: Fri Dec 14, 2007 11:30 am  Reply with quote

Драги госте, не знам какво да Ви отговоря и не знам дали има смисъл, но ето че се опитвам... Ако ме познавахте, може би щяхте да забележите, че дипломатичността не ми е много близка. Това, разбира се, изобщо не е важно. Да се скараме... защо и за какво да се караме тук? Аз не виждам как може да стане това. Не желая да се карам с някого за подобно нещо. Всеки изказва някаква позиция и това е. Можем да се скараме, ако се видим и си поговорим повечко, предполагам. Wink Този форум лично на мен ми стана малко неприятен тъкмо заради подобни кавги и спорове, чиито цели не са да се намери истината по някакъв въпрос и да се раберат различните гледни точки (все още не съм наясно дали изобщо в основата на спора стои стремежът към истина... изглежда това са по-скоро изключенията), нападки лични и прочие. Затова и избягвам да пиша вече тук. Това, което може да се усети от почти всички постове тук напоследък, е само някаква озлобеност и негативизъм. Е, всеки има тези си моменти, но за мен не е удачно това да се излива в някакъв форум (още по-неприятно ми е точно в този). На по питие с познати и приятели, мога да изказвам каквито си искам крайни мнения, та дори и да се поскараме. Но изливането на душевната помия върху непознати не е моят начин.... Още повече, Вие изказвате мненията си под маската на анонимността. Уважавам желанието Ви, но това понякога не помага за добрия диалог. След малко аз мога да реша да напиша друго мнение в тази тема, като не се логна, после още едно и т.н. Не се заяждам. Моля, не ме разбирайте по този начин.

П.С: Съжалявам за офтопика...

lache
PostPosted: Sat Dec 15, 2007 5:42 pm  Reply with quote

Госте, да обърна внимание, че има дипломатичност и дипломатичност. В случая става дума за дипломация все пак без маски и увъртане, но и без потъпкване. За възможността да бъдеш откровено критичен без да петниш и нараняваш. (Повтарям се. Май почти няма тема в тоя форум, по която да не съм мърморила в тоя дух, но гостите често не са наясно с това. Останалите - извинете).

Никога не съм си "мълчала" (уви, препатено), че не по-малко от теб се дразня от преобладаващата повърхностност, меркантилизъм/комерсиализъм, идолопоклоничество и т.н., но също и от натрапливата склонност на тъй много околни да критикуват мръснишки, без отчитане на достойнствата на критикуваното, без зачитане на достойнството на опонента. Твърдо вярвам в този подход (макар да ми се случва ненадейно да му изневеря) и съм неизменно благодарна щом срещна събеседник, който ме "разбира" в това отношение, дори иначе да е на противоположно мнение. Това е пак вид обективност, та затова почитам стремежа на Корбийн да бъде обективен във филма си, макар че го е съчетал с повърхностност и съответно оплескал. Разбираш ли? :)

А за убеждаването - не се чуди дали има смисъл. Гарантирам че има. От личен опит - макар и не непременно, в зависимост от волята на събеседниците, в спора се ражда истина(та) и не всички (режисьори) на тоя свят са комуникативни симуланти. Поне не винаги Smile

petarcho
PostPosted: Sat Dec 15, 2007 6:11 pm  Reply with quote

Въпреки всичките си достойнства филма остави в мен усещане на тъпота и ярост. Мисля, че любовната афера беше показана доста повърхностно, все едно горкото момче не могло да си избере между меката мацка и черната мацка. Това е ужасно. Отношенията му с тази Аник не бяха достатъчно силно застъпени. Ако няма доктатъчно известни факти по този въпрос, може би е било по-добре да оставят черната мацка в мистерия, каквато тя е била за Дебора, вместо да показват някои незадоволяващи диалози и филма да се казва Йън и Дебора примерно.
А начина, по който филма говори за музиката е ужасно незадоволителен. Въобще не се усети за какво става въпрос. Твърде много внимание е обърнато на забавни и незначителни случки от началото на глупата, приятно беше, че ги има, но трябваше да са 10%, а не 90. Попаднах на някакво изявление на човек приближен, не помня кой, но това, което каза е описва добре нещата. А именно нещо от типа: Филмът показа, колко тъжна е тази история, но не и колко смела е била.

Въобще не стана якно каква е тази музика.
Въобще не стана ясно това с мацките какво е.

Някой има ли данни за тази Аник.

ani
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 3:32 pm  Reply with quote
Guest

Filmat beshe salzliva drebnoburjoazna drama, koiato moje da se naporavi za mnoooogo drugi hora, no e daleche ot Joy Division i Ian Kurtis
Back to top
mlekarkata
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 7:01 pm  Reply with quote

има ли линк към филма?

dafh
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 7:48 pm  Reply with quote

mlekarkata wrote:
има ли линк към филма?

имаше го някъде из торентите, ако искаш мога да ти го дам Smile
Back to top
View user's profile Send private message
mlekarkata
PostPosted: Mon Dec 17, 2007 8:45 pm  Reply with quote

dafh wrote:

имаше го някъде из торентите, ако искаш мога да ти го дам Smile

да, мерси Very Happy , че аз трудно се оправям с тея торенти. а на киномания не можах да отида, за съжаление...

имаше доста интересна програма тази година Very Happy

Ska
PostPosted: Tue Feb 12, 2008 10:06 pm  Reply with quote
Guest

Ian Curtis e edin ot naj-golemite poeti muzikanti, rajdali se nqkoga. Fimyt go gledah, hubav e, Anton e uspql da predade negovata istoriq, a i Sam Raily se e spravil dosta dobre s tancite Wink Joy DIvision 4life!
Back to top
All times are GMT + 2 Hours

View next topic
View previous topic
Page 2 of 2
Goto page Previous  1, 2
New Generation Forum Index  ~  ÐžÐ±Ñ‰Ð¸

Post new topic   Reply to topic

Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum