Author Message
<  Ð—авинаги  ~  ÐŸÐž ПОВОД НА САЙТА НА НОВА-ТА ГЕНЕÐ
dCL
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:14 pm  Reply with quote

Alan Wilder wrote:
dCL wrote:
Za edno si prav, istinite sa mnogo (ili e edna nqkyde tam gore).Vyprosa e drug obache. Ot pravn gledna to4ka, tezi hora nqmat pravo da izpolzvat textovete naa Voev, nito pyk da izpolzvat imeto na grupata, no go pravqt, zashtoto tva e edinstveniq im shans da privlekat vnimanie. Lichi si lipsata na idei, vdyhnovenie, textovete ..... gi nqma. Prosta smetka - Nova Generaciq beshe na Dimityr Voev. Tova, zatova i tezi hora imapt pravo samo da se otnasqt po nqkakyv nachin kym syshtestvuvalata grupa. Ne da izpolzvat tova ime, zashtoto to v sebe si sydyrja qdroto Dimityr Voev. oi veche ne e mejdu jivite. Grupa Nova Generaciq na praktikaa nqma. Ima q v spomenite ni. Ne moje tezi hora da se pradstavqt za Nova Generaciq. Dori ne otbelqzvam tova che imat koristni celi.

Ne znam kakvo pove4e da pisha, qsno e 4e nqkoi hora haresvat tova koeto stava, az li4no ne haresvam.... Ne sym i zombi ili nqkakyv fanatik, stava duma za tova 4e tezi hora presko4iha moralnata granica i posegnaha na neshto koeto ne e tqhno... takiva postypki me vyzmushtavat. V nachaloto i az se razdvah i bqh strashno ekzaltiran kogato chakah da vlqza na pyrviq koncert na basein Spartak, zaradvah se. No vsi4ko mnogo byrzo se izrodi... Tova me i otblysna.

Neka tezzi hora da pravqt muzika, dori bih iskal da si kupuvam diskovete im, hora kato tqh biha imali silata da zadushat chalgata, pone malko, no e prosto nelepo da se krade po tozi nachin.

От това, което прочетох ми става ясно, че много неща не знаеш, особено по отношение на правата над името на групата, парчетата, финансовите претенции и т.н. Но това не е ничие задължение все пак. Ясноо е, че тези въпроси тормозят много хора и е редно да се даде някаква светлина. Но всяко нещо с времето си. При мен за момента същото е много ограничено но все ще се намери пролука.

Вие имате информация и ние имаме информация, другари. Всеки се базира на нещо, аз не го казвам току-така. Не мисля че трябва да се стига до съд, пък било то и фиктивен. Това което пак ще повторя е че бих се раздвал тези хора да са на сцена, бих си купувал цд-тата им (ако ми допадат разбира се) , но не може да се използва името НОВА ГЕНЕРАЦИЯ защото това е проект/светоусещане на покоиния Димитър Воев. Тези хора не са продължители, това ясно се вижда. Значи живеят на някакви остатъци. Те са тези които карат всичко да изглежда пошло. Наистина проблема трябва да се погледне изцяло в моралното му изражение. Защо могат и защо не могат хора които нямат нищо общо с идеята да се възползват от нея като при това не вярват в нея дори. Всичко това ми прилича на сценка от "Хитър Петър" където гръцкия поп набиваше в главите на всички да постят, а после скришом си ядеше суджуците самичък.

П.С.: Къде остана Кирил Манчев във всичко това? Защо не се върна и той да "възроди" Генерация? Smile

П.П.С.: Аз се казвам Борислав Тодоров. Ти едва ли си Алън Уайлдър от Депеш Мод...

View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number
Иво Тончев
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:16 pm  Reply with quote

Alan Wilder wrote:
Иво, съгласен съм с теб. Но калта вече се пръска, сам виждаш. Когато се изявяват някакви претенции, особено когато същите се дискутират в публичното пространство с един особен и нечистоплътен маниер е редно все пак да бъдат чути страните, да бъдат проверени фактите. Не може всеки от нас просто да замеря с догадки, анализи и т.н. В една друга тема, посветена на вечерта на Мите стигнахме до едно подобно съждение. Надявам се да се получи. Само времето ми диша във врата, мамка му. Smile

Знаеш ли, че в крайна сметка, каквото и да си пишем тук, реално има две страни в този спор - Н. Воева и НГ.
Другото е просто статичен шум, буря в чаша с топла лимонада /както пее Кондьо "Лимонада - нада!"/, от което до момента полза няма никой.

Alan Wilder
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:25 pm  Reply with quote

Аха, така е Иво

DCL

Давам ти 10 точки за бързина и 10 точки за участие Бориславе. Smile Естествено, че не съм Алън Уайлдър - Иван се казвам, също от София, 36 годишен, неосъждан Smile

По повод "нашата" и "вашата" информация-хубаво е да видим къде са ни пресечните точки. Ще споделя но след ден, два че.....много работа.

View user's profile Send private message
dCL
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:28 pm  Reply with quote

Alan Wilder wrote:
Аха, така е Иво

DCL

Давам ти 10 точки за бързина и 10 точки за участие Бориславе. Smile Естествено, че не съм Алън Уайлдър - Иван се казвам, също от София, 36 годишен, неосъждан Smile

По повод "нашата" и "вашата" информация-хубаво е да видим къде са ни пресечните точки. Ще споделя но след ден, два че.....много работа.

Bez da se zaqjdam ili obijdam, naistina na mene ne mi e do shegi... prosto si misleh 4e e hubavo da ima dostoinsvo v horata. Ne viziram teb.

View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number
Иво Тончев
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:31 pm  Reply with quote

Alan Wilder wrote:
Естествено, че не съм Алън Уайлдър - Иван се казвам, също от София, 36 годишен, неосъждан Smile

Пък аз съм Ивайло, на 34, ерген, неосъждан, обичам лимонадата и пънка.

Alan Wilder
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:32 pm  Reply with quote

Аз изобщо не се шегувам или пък искам да обидя някого. Разбира се, че трябва да има достойнство...дори и когато критикуваме....дори и по отношение на хората, обект на критиката ни.

dCL
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:36 pm  Reply with quote

kogato kazah 4e e hubavo da ima dostojnstwo v tva koeto se pravi vyshtnost vizirah Mihail Peshev i Kristiqn Kostov. Otnovo bez da se zaqjdam i pliuq mislq 4e takova povedenie e nepristojno i arognatno.

Alan Wilder
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:38 pm  Reply with quote

Ааа да, и аз съм ерген ( ако не броим факта, че съм женен за НГ Smile ) обичам Wolfgang Press и още 100 неща.

...и усмивките....надявам се да има такива в момента

lache
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:40 pm  Reply with quote

Иво Тончев wrote:
lache wrote:
Иво Тончев wrote:
lache wrote:
освен да заформим предимно стрейтеджовски рояк

в смисъл?

в смисъл, да фокусираме върху общия интерес отвъд (прекаляването с) биологичната стимулация

една колежка, зомбирана с професията ни, твърди - нека да стимулираме децата, за да се развива нашата младост
аз се обадих отнякъде - с тази материална база, единствената възможна стимулация е пръстовата

но може ли да си по-конкретна?

ок, щом остава неясно:
цял живот ми е скучно от преобладаващата концентрация върху обслужването на биологичните нужди - с нож и вилица, бутилка, фас, хап, кондом, пръсти, възглавки и пр., включително от страна на най-близките ми другари. да не се възприема погрешно - трапезата и кревата са ми любими сцени за изява. скуката иде от фокуса, от преокюпейшъна. не ще престана чинно да разливам ракия (е, с шопска, без кебапчета - имам си граници), да толерирам пошли коментари и облаци повече или по-малко задушлив дим и т.н. в името на току съпровождащата смислена раздумка, благо споделена радост, евентуално задоволен общ (и) отвъдбиологичен интерес. при това ако нещо отвъдбиологично ме радва, ме радва толкова повече, колкото по-споделено е. факт. включително по отношение на воевските песни...

та материалната (биологичната) база не ме касае предимно и особено, разбийш. не че не одобрявам репликата към колежката. много е стимулираща.

достатъчно ли изясних?

Last edited by lache on Tue Jun 26, 2007 4:27 pm; edited 2 times in total

dCL
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:41 pm  Reply with quote

S edno izre4enie prosto i qsno. Protivopostavqm se na izpolzvaneto ne imeto Nova Generaciq i na licemerieto v izkazvaneto che tezzi hora sa priqteli na Voev (Mihail Peshev i Kristiqn Kostov), sled kato dosta bezceremonno sa go napusnali predi vreme zashtoto v BG zvezda ne se stava.

Inache kliuki vsqkakvi....

lorkata
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 12:45 pm  Reply with quote

dCL wrote:
S edno izre4enie prosto i qsno. Protivopostavqm se na izpolzvaneto ne imeto Nova Generaciq i na licemerieto v izkazvaneto che tezzi hora sa priqteli na Voev (Mihail Peshev i Kristiqn Kostov), sled kato dosta bezceremonno sa go napusnali predi vreme zashtoto v BG zvezda ne se stava.

И сега тук отнякъде се появява Нели и ти пуска червейче в клюна Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number
lache
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 4:50 pm  Reply with quote

lorkata wrote:
dCL wrote:

червейчета, придворни нейде също се намесиха - айде, няма нужда! сакън да не изкаже човек категорично мнение. толкова фантастично ли звучи възможността да имаш собствена позиция, непопадаща ни под крило нелино, ни под крило мишово??? пък и да е попадаща, защо трябва да ни занимава точно тва? юридически може да има две страни на нещата. във волно широки мащаби обаче страните са толкова, колкото ангажираните съзнания. с което не изключвам споделянето на мнения въобще. последната, която изключва споделянето. ама много досадно с нахлузването на лагерно-свитовото измерение, честно. извини, че рипам, лорката. може би от жегата да прекалявам, но тая шапка нещо ме стяга... макар че ти май иронично... омотах се нещо...
ама и пръскането на кал ме стяга, да. да разговаряме, уточняваме, общуваме щом напира, без да петним... все си мисля, че има смисъл и начин, бе ивайло. рисковано е наистина, но пък и рисковете от фрустрации поради страхово потиснати комуникативни нужди или изпадане в отвратено единачество не са по-лицеприятни, струва ми се

lorkata
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 5:57 pm  Reply with quote

lache wrote:
lorkata wrote:
dCL wrote:

червейчета, придворни нейде също се намесиха - айде, няма нужда! сакън да не изкаже човек категорично мнение. толкова фантастично ли звучи възможността да имаш собствена позиция, непопадаща ни под крило нелино, ни под крило мишово??? пък и да е попадаща, защо трябва да ни занимава точно тва? юридически може да има две страни на нещата. във волно широки мащаби обаче страните са толкова, колкото ангажираните съзнания. с което не изключвам споделянето на мнения въобще. последната, която изключва споделянето. ама много досадно с нахлузването на лагерно-свитовото измерение, честно. извини, че рипам, лорката. може би от жегата да прекалявам, но тая шапка нещо ме стяга... макар че ти май иронично... омотах се нещо...
ама и пръскането на кал ме стяга, да. да разговаряме, уточняваме, общуваме щом напира, без да петним... все си мисля, че има смисъл и начин, бе ивайло. рисковано е наистина, но пък и рисковете от фрустрации поради страхово потиснати комуникативни нужди или изпадане в отвратено единачество не са по-лицеприятни, струва ми се

lache, мила, държа да отбележа, че съм твърдо зад dCL по този въпрос, но понеже знам чий придворен е, това не подкрепям. Иначе е прав абсолютно за всичко.
Back to top
Иво Тончев
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 9:39 pm  Reply with quote

Quote:
lache, мила, държа да отбележа, че съм твърдо зад dCL по този въпрос, но понеже знам чий придворен е, това не подкрепям. Иначе е прав абсолютно за всичко.

Лора, извинявай, но нали знаеш, че от това полза няма.
Предлагам ти да си спестиш думите за придворните и тн, за незапознатите те не значат нищо, а за запознатите вероятно вече им мирише на стари чорапи от тях. Не се обиждай, но нито му е мястото, нито е начина.
Извинявай.

lorkata
PostPosted: Tue Jun 26, 2007 9:49 pm  Reply with quote

Иво Тончев wrote:
Quote:

Лора, извинявай, но нали знаеш, че от това полза няма.
Предлагам ти да си спестиш думите за придворните и тн, за незапознатите те не значат нищо, а за запознатите вероятно вече им мирише на стари чорапи от тях. Не се обиждай, но нито му е мястото, нито е начина.
Извинявай.

Душа, като не си си уредил нещата с Маргото, не се намесвай някъде където не ти е работа въобще. Тва че чатваш с Борислав, не ти дава право да си вреш носа в лични неща. Иначе аз изказвам позиция. Даже и не е свързано с теб...

Едно черно влакче
ми вика приятелски.

Егоистични са релсите
бавно спуснати по лицето ти.
До една звезда в твоята стая
ще стигам само понякога.
Back to top
All times are GMT + 2 Hours

View next topic
View previous topic
Page 3 of 5