Author Message
<  Ð—авинаги  ~  ÐŸÑ€Ð¾Ð»ÐµÑ‚рии - Музика за стъклените
dave
PostPosted: Tue Aug 21, 2007 2:26 pm  Reply with quote

Стана Дума за българската underground музика.
Та да кажа, че се появи още една издънка от тая музика.

Първият албум на Пролетарии – „Музика за стъклените хора” вече е факт.

Какво има в албума ли?
Ми за тези, които не са се докосвали до пролетариата, да кажа веднага - въпреки името на бандата, не е пънк!
Дванадесет мрачни и иронични електронни импресии, граничещи с авангарда и ембиънта. Освен тях - 7 бонус трака, показващи как се стига до болестното състояние "Пролетарии".
Има и един видео запис за живо онагледяване на болестта.

Бонус парчетата са в малко по-различен, екпериментален пост-пънк стил.

Кой са Пролетарии - съвсем в стила на шизофренията, те са Сашо - Александър Георгиев (Illusion, Безнадеждност, Ербап) .

Ранните записи на групата са подпряни с баса на Боби - Борислав Рашков (Ербап, Светльо&The Legends).

Ето какво казва за рожбата си Сашо:
"Пролетарии е проект, създаден без очаквания. Без имидж. Без претенции. За идеята, че така се прави пост пънк.
Един ден с Боби се напихме и започнахме да импровизираме. Така се роди Пролетарии.
Групата няма история, прес кит или фото бук. Цялото ни творчество е плод на алкохолни изпарения и непоносимост към света, в който живеем!
Един мъничък и декоративен свят на
сапунени сериали и попфолк!
Пролетарии не е бунт! Не е дори и протест! Пролетарии е просто музика, лунапарк за деца-инвалиди.Изплува от прашасалите мазета на моето детство. И на твоето детство.
Пролетарии създава музика за изгубени хора. За малки стъклени човечета. Чупливи!
За хора като мен! Аз съм стъклен човек!
В "Музика за стъклените хора" няма послание. Посланията се забравят,а и на кой му пука!
В заключение ще кажа: 'Здравейте,скъпи слушатели! Животът е прекрасен! Да живее СТЪКЛАРИЯТА!'"

Дискът е наличен в О.Ч.З. , „Дюкян Меломан”, „На Тъмно”, с поръчка на мейл downcity@mail.bg, както и онлайн от тук.

В заключение и в съзвучие с темата "Bylgarskata underground muzika?",

Razz Wink Laughing

All times are GMT + 2 Hours

View next topic
View previous topic
Page 1 of 1
New Generation Forum Index  ~  Ð—авинаги

Post new topic   Reply to topic

Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum