Author Message
<  Ð—авинаги  ~  Ð¢ÐµÐ¼Ð° за всекакви мисли
Guest
PostPosted: Sun Oct 07, 2007 1:53 pm  Reply with quote

Харесвам нецялостни групи. Не обичам излетите, изпипани, изваяни неща. Харесвам глупавите групи, които без да искат правят хубави песни. Харесвам, когато хората правят хубави неща, без да го осъзнават; когато живеят, без да разбират. Не обичам нещата да имат начало и край. Не искам да очаквам нещо хубаво от хората, нито те да очакват нещо хубаво от мен. Не искам да се говори, да се знае. Има неща, при които знанието и говоренето е нужно. Но музиката, за която си мечтая, не е такова нещо. Харесват ми нецялостните, хаотичните албуми. Обичам групи, които даже не са разбрали, че са направили албум, групите, които казваха: „Първата касетка с наши песни я издадоха през...”. Групи, които не помнят какви концерти са правили и къде. Групи, които свирят по читалищни празници. Които правят собствен концерт един път на две години. Групи, които мислят за песните си, а не затова как ще ги представят.
Пълнотата убива неуловимото. Нещата са по-хубави, когато са незавършени, недомислени, нащърбени. Не знаеш тази песен кой я е свирил, кога, защо. Песен с неясен или приблизителен произход, песен-помиар. Групи, в които съставът се мени, които в края на съществуването си не запазват нито един член от началото и които дори не си спомнят, че някога е имало начало. Групи, на които обложките не им подхождат, защото ги е правил някой в някое издателство, някой, който не е имал много време и ги е направил набързо. Групи, които живеят с музиката си и за музиката си, а не за да говорят после за музиката си. Групи, за които можеш да си кажеш „И аз мога така.”, а не групи, които да ги сложиш в музикална енциклопедия и да ги сочиш на по-младите.
Back to top
НОЩНА ПТИЦА
PostPosted: Thu Oct 11, 2007 9:27 am  Reply with quote
Guest

ДОКОСНА МЕ! БЛАГОДАРЯ ЗА ПРИЯТНИЯ ПОЛЪХ!
Back to top
amargura
PostPosted: Fri Nov 09, 2007 11:36 pm  Reply with quote

гледах в едно предаване: "грешката, недомислието е вратата, през която влиза духа, за да оживи творението" - било стара индианска поговорка, каза девойката

Back to top
View user's profile Send private message
нощна птица
PostPosted: Mon Nov 12, 2007 11:57 am  Reply with quote
Guest

Някой от вас, пишещите във форума, създавал ли е някога нещо: музика, текст, рисунка, кино, друго? Мислите ли като мен, че изкуството, създадено когато човек не е достатъчно опитен и професионалист, е най-искрено и магическо. Когато още не можеш да боравиш добре с изразните средства? Когато още се учиш да свириш, да пишеш, да рисуваш, когато идеята и желанието са по-големи от уменията да го направиш...
Back to top
lache
PostPosted: Mon Nov 12, 2007 4:50 pm  Reply with quote

нощна птица wrote:
Някой от вас, пишещите във форума, създавал ли е някога нещо: музика, текст, рисунка, кино, друго? Мислите ли като мен, че изкуството, създадено когато човек не е достатъчно опитен и професионалист, е най-искрено и магическо. Когато още не можеш да боравиш добре с изразните средства? Когато още се учиш да свириш, да пишеш, да рисуваш, когато идеята и желанието са по-големи от уменията да го направиш...

нощна птица, ето така мисля и чувствам:
искреността на творящия е първопричина за магичната обаятелност на творбата, като нито едното, нито другото е в пряка зависимост от количеството натрупан творчески опит. с "чистотата" си са ме пленявали както детски рисунки, така и картини на всепризнати майстори, както песни на аборигени, така и професионално композирана или изсвирена музика, както аматьорски кадри от домашна камера, така и филми на кино грандове... да отключиш творческата си искреност отначало и да я съхраниш докрай...

а между искрено и естествено разлика не изпитвам
а естественото не ми е задължително първобитно

и между магично и оригинално за мен граница няма
и оригиналното не смятам, че непременно изключва повторението (дали почерпване от чуждия/собствения предишен опит или репетиция)

Guest
PostPosted: Mon Nov 12, 2007 6:30 pm  Reply with quote

Fakt e che vsqko nachalo e naj-hubavo! Smile
Back to top
All times are GMT + 2 Hours

View next topic
View previous topic
Page 1 of 1
New Generation Forum Index  ~  Ð—авинаги

Post new topic   Reply to topic

Jump to:  
You can post new topics in this forum