Author Message
<  Ð—авинаги  ~  21-ви май: ВОЕВ
Морбейз
PostPosted: Thu Feb 12, 2009 6:56 am  Reply with quote

Написах в търсачката на youtube "tumna zemq" и клипът се появи на второто място.

Извинявайте, ако съм обидил някого, но баща ми ми е разправял как едно време се събирали от всички краища на София в "еди-кой-си пич", с грамофон, на който пък някой друг е внесъл нелегална плоча на Пърпъл, в обложка на Златен Орфей и слушали-слушали, после ги арестували-марестували и т.н., и т.н....
...а вас ви мързи да влезете в един сайт и да напишете "tumna zemq".
Изтръпвам...

Вярно, че може би да не знаете как се работи с компютър, но и за това трябва желание - на една приятелка бабата на 70-годишна възраст седна да се учи ;)

В крайна сметка, всичко е до необходимост: да бъдеш жив; да се чувстваш жив; да ти е удобно да си мислиш, че си жив Shocked
Мързелът рулира!

П.П.:
Заобиколен съм от паразити, пичови - за това е всичко - и все пак, ако някой иска да си го гледа домашно на дувдито, бих го качил на сървър за сваляне (с по-добро качество), заедно с каквото друго се намира от тази вечер (аз само това имам)
Back to top
View user's profile Send private message ICQ Number
inexplicit
PostPosted: Thu Feb 12, 2009 10:11 am  Reply with quote

Ami az vsy6tnost tyresh "muhata" klipche ot 21-vi - zatova qvno ne sym namerila Rolling Eyes
Syjalqvam, ako sym te podraznila s molbata si.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Морбейз
PostPosted: Thu Feb 12, 2009 3:10 pm  Reply with quote

Ами, аз съм малко зле с фантазията - по принцип, съм научил хората, които си общуват с мен да не ми разказват приказки, басни и да не ми задават гатанки, а конкретни неща - особено много когато искат нещо, което не е свързано с Любов.

Клипът на "Тъмна земя" е в ютюб, заради наши проекти с каката, която пее, а "Мухата" не е имало причина да я качвам там.
В момента имам на компютъра си само "Тъмна земя". "Мухата" и всичко останало би трябвало да е у Нели и ако се организираме (понеже е снимано от няколко човека - давайте кой, каквото има), ще ги качим на сървър, да си ги теглите Razz
Back to top
Явор
PostPosted: Mon Feb 16, 2009 5:09 pm  Reply with quote
Guest

Морбейз wrote:
Ами, аз съм малко зле с фантазията - по принцип, съм научил хората, които си общуват с мен да не ми разказват приказки, басни и да не ми задават гатанки, а конкретни неща - особено много когато искат нещо, което не е свързано с Любов.

Ти учи който искаш на каквото искаш, само че на нас си ни никакъв че да говориш тука като някакъв даскал. Ако имаш проблеми с нервите, вземи мерки, но не като досаждаш на хората. Ако те дразнят молбите на хората, по-добре не пиши.
Back to top
Морбейз
PostPosted: Mon Feb 16, 2009 11:55 pm  Reply with quote

Явор wrote:
Ако те дразнят молбите на хората, по-добре не пиши.

"Искайте и ще ви се даде" ("хлопайте и ще ви се отвори", "търсете и ще намерите") Wink - мат. 7:7, но как и какво да дадеш, когато от другата страна не могат да си поискат.

Да давам без да са ми искали отдавна не настоявам, рицарю!

П.П.:
...и все пак - Научи се да четеш, преди да пишеш.
Back to top
Явор
PostPosted: Wed Feb 18, 2009 6:09 pm  Reply with quote
Guest

Като даваш, давай без да се караш или изобщо не давай, за да е всичко по-точно.

Морбейз wrote:
Явор wrote:
Ако те дразнят молбите на хората, по-добре не пиши.

"Искайте и ще ви се даде" ("хлопайте и ще ви се отвори", "търсете и ще намерите") Wink - мат. 7:7, но как и какво да дадеш, когато от другата страна не могат да си поискат.

Да давам без да са ми искали отдавна не настоявам, рицарю!

П.П.:
...и все пак - Научи се да четеш, преди да пишеш.
Back to top
Alo
PostPosted: Fri Feb 27, 2009 5:14 pm  Reply with quote
Guest

Ало 1: Споко де, тя и моята баба на 63 работи с комп, ама не разбрах какви са тея алинеи "мат. 7:7...." и т. н.

Ало 2: АМИ ОРГАНИЗИРАЙТЕ СЕ, ние сме си тука и си чакаме Razz

Ало 3: Та, к'во за дивидито? Ще можем ли да си го гледаме вкъщи или не?

Ало 4: Не мързела рулира, ами глупостите в youtube, 'щото, за да намеря точния клип на "мухата", трябва да прегледам не знам си колко други "клипчета", 'дето никак не ме интересуват, а пък тоя форум нали уж е за т'ва да си "цъкна" на линкчето и да си гледкам и да си се кефя; нито знам на латиница ли на кирилица ли сте го качили, аз не съм ви във филосовската главица, та за к'во иначе влизам в тоя форум!!!

Ало 5: Йееееееееееее!!!! Линкове! Линкове! Клипове! Клипове!

Ало-оо0о0о! Та, какво трябваше да напиша в youtube-то Razz
ПП: най-сърдечно се извинявам за кретенизма ми Wink

http://www.youtube.com/watch?v=Fnp09K_b8lI
Back to top
C16
PostPosted: Mon Mar 30, 2009 4:51 pm  Reply with quote
Guest

Ще се готви ли и тази година нещо за 21-ви? Би било страхотно, ако се налага ще помагаме на доброволни начала, тук, хората от форума, сигурен съм че ще има желаещи! Wink
Back to top
Морбейз
PostPosted: Fri Apr 03, 2009 12:35 pm  Reply with quote

Отдавна се надявах някой да се сети публично преди мен, щото аз не би трябвало да съм достатъчно достоен, например ;)

Значи, чудесно би било да се организираме:
1. Сроковете за наем на зала са почти изтървани и би ни останало нещо като кино Влайкова, евентуално. Цените там не ги знам какви си, могат да се проверят, но предполагам, че е в диапазона 100-300лв;
2. Апаратура - май около 300лв вървят, освен ако някой не си я предостави доброволно. В това не се вкючват барабаните, усилвателите и т.н. - просто централно и може би 2-3 микрофона;
3. Барабани - наемите пак са безобразни, а ако не са електронни и микрофоните за озвучаването им не са евтини (грубо - 1 мик-10лв, барабани - 200лв).
...и разни безбройни ей такива подробности...

Накратко - с 600лв е възможно да се направят опити да се случи нещо, с 1000 може и да са успешни.

Казвайте сега и вие предложения - кой какво/колко дава и да видим ще я бъде ли Идеята :shock:

Накратко ни трябват:
1. Зала;
2. Барабани;
3. Централно озвучаване - пулт, стъпало и колони;
4. Кубета за бас и китари - т.е. поне едно за бас и две за китари;
5. Микрофони и стойки - както за пеене, така и за барабани;
6. Камери за запис на представлението.

Това е най-важното - останалото са луксове, но не се притеснявайте, ако бихте споделили и нещо друго Laughing
Back to top
нели
PostPosted: Tue Apr 07, 2009 1:47 pm  Reply with quote
Guest

Благодаря, "Морбейз", за включването! Както винаги си много изчерпателен, аз ще преведа думите ти на по-ясен език:

За да има концерт на 21-ви май трябва да се намерят пари за техника и наем зала, а ако зависеше от мен - и за почерпка на участващите музиканти. Миналата година концерта беше замислен като приятелско събиране със свирене затова и не го афиширахме предварително. Сега може да се обяви като концерт и с парите от вход да се платят неизбежните разходи. Това, което мога аз, е да помагам в организацията.
Wink
Back to top
Морбейз
PostPosted: Tue Apr 07, 2009 10:27 pm  Reply with quote

Миналата година, въпреки претъпкаността на залата, парите от входа не стигнаха за покриване и на 1/3 от разходите, така че вариантът да разчитаме на тях задължително трябва да отпадне.

Организацията е много важна - колкото и парите, но само с едното не става - поздравления за поемането на тежката задача.

Трето - давам примерен сценарий на възможно развитие на темата, тъй като сме правили подобни неща в друг форум и при желание и активност, са се получавали:
Някой пише:
-Имам 20лв/ 200лв
Друг:
- имам една палка за барабани
Други:
-давам соло барабанче
-имам стойка за чинел
-давам усилвател
-съдействам с транспорт
-давам три кабела за китара
-наемам се да събирам входа
-баба държи читалище и го предоставям безплатно
-участвам с червена лампа - много е яка
...и организаторът организира, след което се прави равносметка възможно ли е нещо да се случи със събраните неща.

Дано някой не се обиди от "жокерчетата", но това е начина, а не година по-късно да си говорим още за миналия път, а преди това - за преди 5 години, до когато сме обсъждали нещата, случили се преди 15 години ;)

...

Последния път, когато се опитах да бъда кон и да тегля каруци, бях обвинен "Тоа па ко се праи на егати шефа", та да знаете, че не държа - ако някой друг иска/може, да заповяда, въпреки, че изобщо не би трябвало да гледаме по този начин, но четейки предимно "сърдити" коментари, очаквам го.

П.П.:
Знам, че доста колеги-музиканти четат тук, а и повечето биха "кандидатствали" светкавично щом разберат, че нещо ще се случва (всичко е готово исамо трябва да се явят, дори и без инструменти и да ни посвирят), но хайде да видим колко биха "жертвали" нещо (участвали в организацията) за събитието?
Back to top
Явор
PostPosted: Thu Apr 09, 2009 11:46 am  Reply with quote
Guest

Добре...
Значи аз мога да дам

1. Малко китарно кубе (при липса на по-голямо, и то ше свърши работа)
2. 2 кабела за китара
3. Мога да издиря вариант за наемане на барабани + пулт + микрофони + озвучител и да поема уговорките с човека. Естествено, ако се намерят хора, които да дадат свободно микрофони и/или стойки, още по-добре.

Мисля, че ще успеем да покрием някаква част от парите - дори и 50% да са, пак е нещо. Бях съзаклятник в организирането на Нова Градска Музика, така че имам някаква представа Smile
Back to top
BoriS
PostPosted: Thu Apr 09, 2009 8:20 pm  Reply with quote
Guest

Еи... ама не бива така... то е ясно, че много хора ще дават по нещо... ама за да стане хубаво, наистина си трябват и малкопредварително пари... иначе за техника и инструменти /от всякакъв вид/ може да се появи лесно и савсем без пари... има много групи които имат такава и ако бъдат поканени за участие те ще носят... и остава хонорара на озвучителя което е около 50 лв

Ще се радвам да помагам и аз Smile
Back to top
Явор
PostPosted: Fri Apr 10, 2009 11:33 am  Reply with quote
Guest

Ами де ги парите ?
Аз всъщност ще се пробвам да говоря с един озвучител, който би дошъл и безплатно.
Барабанистите не обичат да си дават барабаните, така че най-добре да гледаме на барабаните като на разход. Ако пък някой се съгласи да даде стойки за барабани + каса + томове, всеки барабанист ще си носи чинели и соло барабнче.
Микрофони може и да съберем, но стойки е добре да се наемат от студио. Едва ли ще са скъпи
За пулт + озучител аз ще говоря.
Back to top
Явор
PostPosted: Wed Apr 15, 2009 8:34 pm  Reply with quote
Guest

А защо да не го направим в някой клуб ? Така ще спестим и средства, и време. Просто ще трябва да се поканят участници и да се уговорят нещата със собствениците на клуба.
Фенс, Суингинг Хол или Бекстейдж?
Back to top
All times are GMT + 2 Hours

View next topic
View previous topic
Page 3 of 4
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
New Generation Forum Index  ~  Ð—авинаги

Post new topic   Reply to topic

Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum